Y Ü K L E N İ Y O R
Maltepe Merkez Bağdat Caddesi No:12 info@avrupanakliyat.com.tr 0533 209 65 08

İletişim Bilgileri

  • Maltepe Merkez Bağdat Caddesi No:12
  • info@avrupanakliyat.com.tr
  • 0533 209 65 08
  • 0212 217 77 44
  • 0216 427 82 80

Sosyal Medya Hesaplarımız

Şehirlerarası evden eve nakliyat ücretlerini nasıl belirliyoruz?

Fiyat konusunda ise bize vereceğiniz bazı bilgiler önem arz ediyor. Eşyanın nereye gideceği, kaçıncı kattan ineceği ve kaçıncı kata gideceği, eşya durumu, asansör kurulup kurulmayacağı çok önemlidir size fiyat sunabikmemiz açısından.

Eşyamız kaç günde evimize taşınır ve kurulumu yapılır?

Eşyanızın kaç günde evinize geleceği hangi ilden hangi ile gideceğinize göre farklılık gösterir. Eğer İstanbul'dan Kars'a gidecek iseniz bu 3 günü bulacaktır. Tüm detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şehirler arası ev taşımada sigorta yapıyor musunuz?

Elbette. Taşıma esnasında oluşabilecek hasarlara karşı taşıma sigortası, yolda oluşabilecek kazalara karşı ise kaza sigortalarımız mutlaka mevcuttur. Bu tür işlemler yapmayan şirketler ile lütfen irtabata geçmeyiniz.

Fatura ve irsaliye kesmek istiyorum vergi mükellefi misiniz?

Elbette. Faturayı sizin adınıza veya taşımayı karşılayacak şirket adına kesebiliyoruz. KDV oranı ise %18 olarak belirlenmiştir.

Ambalajlama ve kolileme hizmeti veriyor musunuz?

Evet. Kalın patpatlarımız ve streçlerimiz ile eşyanıza zarar gelmeyecek şekilde paketleme hizmeti vermekteyiz. Kolileme işlemini gerçekleştiriyoruz. Öncelikle bu hizmetin alınması +bir maliyete neden olur. Kolileme işlemi için koli malzemesi ve özel kağıtlar gerekmektedir. Türkiye'nin bir ucundan diğer ucuna eşyalarınıza zarar gelmeyecektir.

Mutfak ve Beyaz Eşyaların taşınması ve yapılması gerekenleri ve merak edilenler?

Öncelikle buzdolabı hem hacim olarak taşınması zor hem de motor hassasiyeti olan bir mekanizmaya sahiptir. Peki hasarsız taşıma için ne yapmalı, Öncelikle taşıma gününden bir gün önce fişini çekin kış aylarında sorun olmaz ama yaz aylarında taşıma işleminden en az 3 saat önce elektrik ile tüm bağlantısını kesin motor içindeki gaz dibine otursun taşıma esnasında sallanacağı için sorun çıkarabilir.
Yeni evinizde çalıştıracağınız zaman muhafaza edilirken çok iyi bir paketleme ile özellikle ön bölüm galvaniz olması ufak bir darbede kalıcı zararlar verilebilir. Taşıma işlemi de genelde asansör ile olduğu için modüler asansör ile pencere arası bir battaniye yada naylon pat pat korunmalı ağır olduğunda bu esnada baskı yaptığı taraf zedelenmesini önler.

Bulaşık makinesi ve fırın gibi hafif ürünler yine aynı şekilde paketleme işlemi düzgün ve dikkatli olmalıdır.
Çamaşır makinesi ağır olduğu için buzdolabına uygulanan işlem aynı özenle yapılmalıdır. Burda genelde müşterilerin çamaşır makinesini paketleme yapacak kişinin peşinden gidip motor vidalarını uzatıp oğlum bunu da tak arkasına motor sallanmasın bozulur diye ikazda bulunuyorlar. Motor vidaları fabrika çıkışında takılı olur ters düz taşındığı için evden eve nakliye sırasında takılması gerekmez.
Mutfak tabak bardak ve tencere tarzı eşyaları genelde uzun yolda müşteriler kendisi koliler tabi zamanı ve kolisi olmayan müşteriler bu hizmeti nakliye firmasından isteyebilir.

Salon ve yemek odası takımının taşınma işlemleri nasıl olur?

Gösterişli salon takımları epey revaçta buda genelde nakliyecilerin kabusu haline geliyor. Bazen görünce enteresan koltuk takımları konsol masa sandalyeleri görmek mümkün. Haliyle bu durum koltukların paketlenmesi kollukların sökülmesi nizami bir şekilde yemek takımının sökülüp parça parça mobilya şeklinde sarılması özenli bir şekilde taşınıp araca yerleşmesi gerekmektedir.

Çocuk odası mobilya sökülüp paketlenme süreci ile ilgili merak edilenler?

Çocuk odaları genelde renkli olur yada net beyaz hakimdir. Özellikle mobilya parçalarının çokluğu anlamına gelir söküp takacak marangoz ustasının çok iyi bir profesyonel olmasına özen gösterin.
Sonuçta çocuklarınızı yaşam alanı bir kaç vidanın bile iyice sıkılmaması demek kazalara davetiye çıkarır. Kibarca ustayı uyarın hatta benim oğlum yaramaz iyice kontrol edin diye işin ehli ise zaten kendini belli edecektir.

Yatak odası takımı mobilya sökülüp paketlenmesi ve merak edilenler ?

Mobilya anlamında evin en göz korkutucu eşyası tabi ki yatak odası takımıdır. Tam bir profesyonellik isteyen ve iyi bir ustanın söküp takması ile yıllarca kullanacağınız kötü iş bilmez birilerine denk gelince ilk taşımada çöp olmasına sebep olabilir.

Sırası ile önce yatak sarılır ki streç film ile yani daha önce hiç kullanılmamış malzeme ile sarılır sonrası baza ve başlıklar sarılır, Komidinler genelde üst üste koyulur paketlenir, Aynalı şifonyer aynası sökülüp ayrı ayrı sarılır son olarak gardrop kapakları özellikle sarılmalı yanlar ve arka suntası aynı şekilde muhafaza edilir.
Toparlar isek burada şu sonuç çıkacaktır. Ev taşıma işlerinde çok arayışa girmeyin nokta atışı yapın. Bizim insanımız genelde fiyat odaklı ki haklılık payı var hayat pahalı ama şöyle düşünün bir buzdolabı en marka olmayan bile şuan 11 bin₺ civarı zarar görmesini istemez kimse görmemesi içinde ucuz fiyatlara kesinlikle kanmayalım.

Bu yukarda saydığım 2+1 eşyaların paketlenmesi sarılması taşıma süreci ve yeni evinize nasıl yerleşeceğini anlatmaya çalıştık. Firma seçiminde fiyattan önce nasıl çalışır kimleri çalıştırır nasıl malzeme kullanır detaylarını verdim. Evinizi işin ehli firmalara taşıtın.

0533 209 65 08